יתרונות קבלן מפתח על פני ניהול עצמי של פרויקט הבניה או העסקת מפקח חיצוני על מספר קבלני בניין

יתרונות קבלן מפתח על פני ניהול עצמי של פרויקט הבניה או העסקת מפקח חיצוני על מספר קבלני בניין
הגעתם לשלב הבניה של בית חלומותיכם, התוכניות מוכנות ומאושרות, השטח בידיכם...עכשיו נשאר לבחור את בעלי המלאכה שייקחו חלק בתהליך הבניה: קבלן פיתוח, קבלני שלד, טייח, גגן, איש אלומיניום/עץ/דלתות, נגר, רצף, אינסטלאטור, חשמלאי, איש מיזוג/הסקה, צבעי, גנן, מסגר, איש דקים ופרגולות, מתקין מערכות מחשוב וסאונד, ...ואל נא נשכח: מודדים, מובילים לפינוי פסולת, מבדקה לבטון ולממ"ד, מתקיני מערכת סינון.
במידה ואתם שוקלים לנהל בעצמכם את פרויקט הבניה, יהיה עליכם למצוא את כל בעלי המלאכה הטובים/אמינים/מחירם הוגן בשוק, לנהל איתם משא ומתן על כל פרט בבניה ולחתום איתם על הסכם אשר יחייב אותם לעמוד בתנאים שהבטיחו לכם בתמורה. כדי להיות מסוגלים להגיע להסכם כזה עליכם להיות מאוד בקיאים בפרטים של תוכניות הביצוע על-מנת לקחת בחשבון גם הפתעות או הוצאות בלתי צפויות (שכאלה יש למכביר במהלך בניית בית). וכמובן להמשיך לנהל משק בית יציב, חיי משפחה, חופשות ולהמשיך להתמיד ולהשקיע במקום העבודה האתגרים אשר יעמדו בפניכם במהלך ניהול עצמי של פרויקט הבניה הם:

* לנהל מעקב על כך שביצוע העבודה בשטח אכן תואם את התוכניות
 לתאם בין כל בעלי המלאכה כדי שהעבודה תהיה רציפה ולא יגרם "פקק" או עיכוב (בגלל שעבודתו של קבלן אחד עשויה להיות נסמכת על סיום עבודתו של קבלן אחר)
* לוודא שכל בעל מלאכה בקיא בהכנות שהכינו לו הקבלנים שקדמו לו (לדוגמא, הכנות חשמל עבור מזגנים, הכנות קבלן השלד לטייח, תיאום הפיתוח לאינסטלאטור ולחשמלאי, וכדומה)
* לתזמן את משלוח חומרי הגלם לשטח הבניה ולדאוג לאבטחתם ושלמותם במהלך העבודה (ריצוף, עץ, ברזל, בלוקים, חומרי בידוד, כלים סניטרים, וכדומה)
* לנהל מעקב אחר מועדי התשלום לכל בעל מלאכה ולכל ספק חומרים כך שתמיד יהיה פער לטובתכם עד מועד סיום העבודה והאספקה
* לדאוג לניקיון האתר כדי שלא תצטבר פסולת שאי אפשר יהיה לפנותה בסיום הבניה (כגון בטון וברזל שנקברים מתחת לאדמה הגננית ומזהמים את האדמה, פסולת בטון וטיח, וכדומה)
* להיות קשובים וערוכים לאפשרויות של שינוי והתאמה של התוכניות במהלך הבניה עקב גילוי בעיות או צרכים שאין להם מענה בתוכניות (כגון, שינוי או הזזה של פתחים, מחיצות, נקודות חשמל או מים וכדומה)
* לנהל תקציב לכל הפרויקט על-מנת להימנע מחריגות הנגרמות עקב הוצאות בלתי צפויות בזמן הבניה או התייקרויות שלא נלקחו בחשבון בזמן התכנון. 
בהנחה שאין לכם את כל הזמן ואת הידע המקצועי הנדרש כדי לנהל את כל התהליכים המורכבים של בניית בית, יש באפשרותכם כמובן להיעזר במפקח בניה אשר עליו תוכלו לסמוך ("בעיניים עצומות") ואשר יוכל לעזור לכם בניהול השוטף של הפרויקט תמורת תשלום חודשי (או גלובלי, בהתאם להסכם שתגיעו עימו). צריך לקחת בחשבון שגיוס מפקח לפרויקט עדיין אינו משחרר אתכם מאחריות על הנושאים הבאים:
* ניהול משא ומתן מול 3 בעלי מקצוע מכל תחום המומלצים על-ידי המפקח לבחירת ההצעה הזולה/טובה ביותר. דבר זה כשלעצמו גוזל לפעמים זמן רב.
* הזמנת חומרי הבניין, תשלום עבורם, אחזקתם באתר ואבטחתם. אתם נושאים בנזקים במקרה של: גניבה מהאתר, חומרי בניין לקויים/לא איכותיים, אי לקיחת אחריות על טיב המוצרים של ספק מסוים, וכו.
* ביטוח אתר העבודה בפני תאונות עבודה, גניבה, שריפה, נזקי בניה ותכנון לקויים ורעידת אדמה
* האחריות על התוצאה הסופית של בניית ביתכם תישאר במקרה זה בידכם, כי המפקח אינו יכול לשאת בעלויות הגבוהות מאוד , לפעמים, של תיקון הטעויות או הנזקים שנגרמו עקב רשלנות או חוסר מקצועיות של אחד מבעלי המלאכה או אפילו שלו עצמו.

זכרו ! רק קבלן מפתח רשום, מנוסה ובעל המלצות רבות מחויב על-פי חוק לספק אחריות על טיב הבניה של ביתכם ולבצע תיקונים על חשבונו במקרה של פגמים המתגלים לפעמים גם כמה חודשים אחרי סיום הבניה. 

אנו נשמח להפנותכם ללקוחות אשר בנו איתנו באזור טבעון, שדה יעקב, אלוני אבא ציפורי, קיבוץ אפק, כפר ביאליק, רמת יוחנן,הסוללים, כפר יהושע וישובי עמק יזרעאל על-מנת שתוכלו להתרשם מטיב העבודה ומשביעות רצון לקוחותינו, גם מספר שנים לאחר תום העבודה.
צור קשר
כתובת: הכלניות 7, קריית טבעון
פקס: 04-9533594
Tivonet