רשימת המלצות למי שמתכנן לבנות בית

רשימת המלצות למי שמתכנן לבנות בית
1. אל תוותרו על החלומות שלכם: כתבו לעצמכם רשימה של כל הדברים שתמיד חלמתם שיהיו לכם בבית, אל תשמיטו אף פרט. ניתן להגשים כמעט כל חלום על ידי ניהול תקציב וסדרי עדיפויות נכונים.

2. סדרו רשימה של סדרי עדיפויות בקשר לבית: לאילו חדרים תרצו להעניק יותר מקום ולאילו פחות. למשל, אם אתם אוהבים לבשל ולאחר יש להשאיר תקציב ומקום למטבח ולחלל האירוח של הבית. נסו לגשת לבתים אחרים ולחוש מהם הגדלים הנכונים עבורכם לחדרי שינה, מטבח, חדרי רחצה וכו'.

3. כבר בשלב התכנון הגדירו לאדריכלים תקציב לבית. קחו בחשבון כי ככל התקציב עשוי לצאת בסופו של יום גבוה יותר ועל כן רצוי להגדיר תקציב מעט נמוך מהסכום אשר קיים בידיכם בפועל

4. בדקו את רכיב הפיתוח של הקרקע: האם המגרש מישורי ונוח לבניה? ככל שהמגרש נמצא בשיפוע נדרשות עבודות פיתוח (מילוי, חציבה, חפירה, בניית קונסטרוקציה ועוד). כל העבודות הללו מתווספות לתקציב וכן ללוח הזמנים. כדאי שתיקחו זאת בחשבון בתוכניות שלכם. וודא שאדריכל שלכם לוקח בחשבון את העלות הזאת בתכנון שלו על-מנת לעמוד בתקציב שלכם.

5. אספו מספר הצעות מחיר לכל רכיב בבית – מטבחים, כלים סניטרים, גופי תאורה, ריצופים וכו'. לכל אחד מאלו יש הצע אין סופי של ספקים ויש מקום למשא ומתן כמעט עם כל אחד מהם.
קחו בחשבון שהפערים במחירים בכל הקשור לרכישת אביזרים וחומרים יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. לכן חשוב להגדיר לעצמכם מראש מה התקציב שלכם לכל אחד מהרכיבים בבית.

6. ודאו מראש שיש לכם את כל האישורים הנדרשים ונסו לייצר הערכה של ההוצאות הצפויות לכם בהוצאת אישורים. (אפשר להוסיף קישור למאמר על הפרוצדורות).

7. כאשר אתם נפגשים עם קבלן מפתח: בקשו לשוחח עם שלושה לקוחות לפחות שבנו איתו. בקשו לראות לפחות שני בתים. בקשו מהאדריכלים שלכם להיפגש עמו ולבחון את התמצאותו בנושאים הטכניים. בדקו האם התקשורת עמו נעימה לכם? האם הוא זמין עבורכם?

נסו לברר עם קבלן המפתח את היכולת שלו לעמוד בלוחות זמנים, בתקציב, בפרטים מורכבים יותר לביצוע תקני של הבנייה (מדרגות תלויות, גגות רעפים, הנמכות תקרה, בידוד תרמי למבנה, איטום המבנה ממים), בניה ואיטום מרתף, עבודות פיתוח המגרש.


בניית בית פרטי עם איל אופק בע"מ

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והתלבטות.  התקשרו עכשיו: טלפון: 04-9535373
מוזמנים לראות מגוון בתים שנבנו על ידי חברת אייל אופק בע"מ בישובים שונים באזור הצפון: קריית טבעון, כפר יהושע, שדה יעקב, שער העמקים, הסוללים, מרחביה, עפולה ונצרת, כפר מכבי, רמת יוחנן ועוד...
צור קשר
כתובת: הכלניות 7, קריית טבעון
פקס: 04-9533594