תהליכי בניה - תהליך בניית בית פרטי

בונים לכם בית -שלב אחר שלב, בשיתוף שלכם ובמקצועיות ללא רבב

כחברה אשר בונה בתים פרטיים, כבר יותר מעשרים שנה, משלב שלד ועד הגמר-(עד המפתח), סיגלנו לעצמנו מספר דרכים לתהליך ההכרות עם הלקוחות הפונים אלינו לבניית בית חלומותיהם. להלן פירוט של תהליך הבנייה אותו נעבור כאשר תבחרו לעבוד איתנו.
 
לשיחת היכרות  בטלפון או קביעת פגישה התקשרו ונשמח לשוחח: 04-9535373

שלב ההכרות

שלב ראשון הינו היכרות ראשונית עם המשפחה הבונה, הרי תקשורת טובה וכימיה זהו אחד מהדברים החשובים להצלחת הפרויקט. בשלב זה אנחנו עוברים על תכנון הבית, מנסים להבין את הצרכים הייחודים שלכם והדברים שחשובים עבורכם בבניית ביתכם, על מנת שנדע לתת עליהם דגשים בביצוע. אנחנו מנסים לקבל כמה שיותר מידע על אזור הבנייה, סוג הקרקע, ביסוס, תשתיות מים, חשמל, ביוב וניקוז.
לאחר שערכנו היכרות מעמיקה ובדרך כלל הפונים אלינו מגיעים ממספר המלצות בו זמנית מלקוחות, אדריכלים ומהנדסים, אשר היו מרוצים מאוד מהביצוע שלנו לאורך שנים ומעצם התהליך שעברנו יחד בעת הבנייה, אנחנו מפנים לממליצים נוספים. במקרים רבים אנו מראים ללקוחות פוטנציאלים, פרויקטים שלנו בשלבי ביצוע שונים, תוך מתן דגש על הפרטים הקטנים והגדולים שאנו מקפידים עליהם בשלב הביצוע וכן על ניואנסים שונים שרק עין מקצועית יכולה לראות , הרי "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים..." 
בשלב הזה חשוב לנו להבין מהו התקציב הכולל שהעמדתם עבור בניית ביתכם, התאמת הציפיות, החלום למציאות.

מפרט טכני

לאחר שלב ההיכרות ניתן לסיים להרכיב ולאפיין את הצעת המחיר לפרטיה. בנוסף, מפרט טכני המפרט את כמות ואיכות החומרים בהם נשתמש בשלב הביצוע. שקיפות מלאה ופירוט מדוקדק בהצעת המחיר עוזרים לנו לשמור על התקציב שלכם ללא חריגות ועמידה בזמנים.
אנו נתאם סיור קצר שבו  תקבלו הסבר מעמיק מדוע הקפדות שונות על פרטים יתרמו לאיכות המבנה לאורך שנים ועמידה איתנה מול שינויי אקלים והעונות השונות בשנה.

איכויות בניה

חשוב לנו לחשוף את הלקוח הפוטנציאלי לשלבים השונים בזמן הביצוע, לפני שהכל מכוסה על מנת שיראה ויבין כמה תשומת לב צריך וכמה ניסיון ומקצוענות דרוש בכדי להימנע מתקלות בטווח הקצר והארוך כאחד.
אנו נושאים את דגל האיכות והמקצוענות בגאווה רבה. דיוק מירבי, אפס תקלות לאורך שנים, אי- צורך בתחזוקה , כל זאת ניתן לראות בבתים הרבים שבנינו ולקבל המלצות מלקוחות שגרים בבתים שנבנו על-ידינו לפני כ-10 שנים ואף יותר. כך נוכל לתת מידע על איכו הביצוע שלנו.

תיאומים סופים

לאחר שלב המפרט הטכני וסגירת התקציב אנו עורכים התאמה סופית של התכניות , בודקים שהכל בנמצא ויש התאמה מוחלטת בין תכניות האדריכל ולתכניות המהנדס.
בודקים שביסוס המבנה תוכנן כהלכה לפי סוג הקרקע באזור. לעיתים מהנדס שלא מכיר את האזור והקרקע צריך לקבל מספר הערות שלנו להשלמת תכנית הביסוס. המלצה מקצועית שלנו ללקוחות היא לקחת יועץ קרקע, דבר שלאחרונה הוועדות לתכנון ובנייה החלו לדרוש שיהיה לכל מבנה הנדסי. יועץ הקרקע דרוש למען הבטחת ביסוס ואיכות המבנה לאורך זמן והמלצה נוספת שלנו היא לא לוותר על סקר קרקע הכולל קידוח ניסיון או חפירה בקרקע המיועדת לבניה.

המלצות 

חשוב מאוד לתכנן בצורה מקצועית ומדויקת את היסודות הגובלים עם גבולות המגרש ולבדוק בתכניות השונות מול הגופים הרלוונטיים את הימצאות תשתיות שונות באזור המגרש על מנת להימנע מפגיעה בהם כדי שלא יגרם נזק כבד עוד לפני תחילת הבנייה.
בעיה זו קיימת בעיקר ביישובים ותיקים ומניסיוננו הרב כבר נתקלנו במצבים שבאמצע מגרש עובר קו ביוב או ניקוז מרכזי ואם קודחים יסודות ונתקלים בקו מסוג זה התוצאה יכולה להיות בעייתית מאוד ולגרום לסתימת קו הביוב ע"י הבטון שתיקון הקו גבוהה מאוד או קידוח ופגיעה בתשתיות חשמל ותקשורת.
לפני תחילת העבודה יש לדאוג שהפרויקט מבוטח בביטוח עבודות קבלניות וזו אחת הסיבות העיקריות מדוע אנו ממליצים בחום לעבוד מול קבלן מפתח, כך לא תהיו חשופים לתביעות משפטיות במקרה של אירוע כגון זה.  האחריות הינה על הקבלן והוא זה שמבטח את הפרויקט כולו כולל תקלות שונות בזמן הביצוע. בנוסף אנו ממליצים לדאוג לביטוח נוסף מטעמכם , העלות אינה גבוהה וזאת מהסיבה שיש לכם אחריות בתור "בעלי הקרקע" . ביטוח העובדים בשטח, אחריות במקרה של שריפה, רעידת אדמה, התמוטטות המבנה וכיו"ב' הינה של קבלן המפתח.
לאחר שבדקנו את מיקומי התשתיות, התחברות הביוב הראשי פיזית בשטח והפרשי הגבהים בין תחתית הביוב לבין הנקודה  הרחוקה שלו, מתחילים לתכנן את מע' הביוב והניקוז של השטח כולל הרחקת מי- גשמים מהמבנה – דבר שהוא חשוב מאוד מבחינה טכנית וגם תורם לנראות המבנה. בנוסף תכנון נכון של מע' הניקוז יחסוך מאתנו בשלב הביצוע להתקין מרזב שיורד בדיוק על המרפסת שלכם או במעבר שביל (על נושאים אלו עוד נרחיב בפגישה).

מתחילים לעבוד

הגענו לשלב הכנת השטח: מדידה, סימון חפירה, סימון יסודות על מנת להתחיל בקידוח היסודות של המבנה.
חפירה וקידוח של יסודות בודדים או עוברים, רפסודה, הכל תלוי בתכנון המהנדס ותנאי הקרקע.
לאחר שהתחלנו בעבודות הביסוס והמשכנו ליציקת היסודות שלב שבו חשוב מאוד להיות נוכחים!! קיים מנהג סיני עתיק מתורת הפנג-שואי שבו נוהגים לזרוק מטבעות כסף ליסודות להשראת מזל טוב לבניית הבית ולהמשך החיים בו בעתיד.

מושגים מהשטח

זה גם השלב שבו כדאי להבין קצת יותר וללמוד כמה מושגים מענף הבנייה שילוו אותנו במהלכה. מקורם של מושגים אלו הוא מהשפה הגרמנית והפולנית כגון: שטיכמוס, דיאגונל, אונדרקאונט, אוברקאונט, שטור ועוד... מושגים נוספים הם: משקוף עיוור, רום, שלח, 0.00, רייזר, בטון ב-30, בדיקות בטון, כלונסאות, פלטות ביסוס, קורות קשר, איטום וכיו'ב..

מאוד חשוב - איטום

בשלב השלד ישנו נדבך נוסף וחשוב עד מאוד לעמידות הבית לאורך שנים וזהו נושא האיטום.
איטום נכון ומושלם חייב להיות מתואם ומתוזמן עם בניית שלד המבנה כדי להבטיח אטימות מרבית גם לחדירה תחתית ברמת היסודות וגם לפגעי מזג האוויר השונים לאורך הקירות.

תיאום מערכות

בנוסף בשלב זה חשוב לתאם את עובי הקירות עם מע' האלומיניום , תשתיות הביוב והניקוז.
הידע והניסיון שצברנו עם השנים מבטיח הבנה מעולה בנושאים אלו כמובן בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע המעולים שאיתם אנו עובדים והצוותים הללו עוברים אתנו מבית לבית כבר שנים רבות ממש מתחילת הדרך. אנו מוודאים כי תכנית החשמל מושלמת, נפגשים עם אנשי מיזוג אוויר ומערכות חימום תת רצפתי בכדי לתאם את גודלן, מיקומם, מיקום המנועים בחוץ, המאיידים והמעבים. כך למעשה אנו משלימים את הפן הטכני בתכנון המערכות הללו.

מערכת חימום סולארית (דוד-שמש)

נושא נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת הינו מערכת החימום הסולארית (דוד-שמש) מאחר ולא תמיד ישנו פתרון מיטבי הן מבחינת מיקום והן מבחינת כיוון ההתקנה. בזכות הידע הרב שצברנו ושתוף פעולה עם מתקין מעולה אנו פותרים סוגיה זו בצורה המיטבית לצורך הבטחת איכות והתאמת המוצר הנכון שיענה על דרישות המשפחה בהתאם לשימוש וכמות צריכת המים לפי גודל המשפחה. 

ממ"ד ומערכות

וכמובן חדר הממ"ד שחובה במציאות הישראלית שלנו הנקרא: מרחב מוגן דירתי. בתכנון מראש מוודאים את מיקומי הצנרת – יניקה ופליטה על מנת שבהמשך נוכל לחבר מערכת סינון לממ"ד בעלת כל התקנים והאישורים הנדרשים על פי חוק.
אנו ממליצים להשתמש במערכת אטומה לצנרת מזגנים וניקוז מזגן ממ"ד תקני המכונה "התקן עומר" המקל מאוד את בדיקת האטימות בסיום הבנייה לקבלת טופס 4 המיוחל.

חשמל ותקשורת

בשלב בניית השלד בשילוב מע' ביוב וניקוז, צינורות איוורור לביוב, מעברי צנרת מזגנים, שילוב אלמנטים של מתכת, עמודי RHS ו- דאבל IN , מערכות תקשורת, גופי תאורה שקועים בתקרה, רמקולים שקועים על כל פרטים אלו כדאי ורצוי לקבל מידע מראש מהאדריכל בכדי להיערך ולרכוש קופסאות ביטון במועד מספק לפני יציקת התקרה ובתיאום עם המהנדס.

חומרי גמר

דברים  נוספים  שיש לדעת בשלב השלד כדי לתכנן את מהלך העבודה ועמידה בזמנים הינם:  מהם סוגי הריצוף המיועדים לבית, פורצןל, אבן, שיש, פרקט עץ, עובי פאנלים, סוג מערכות האלומיניום, תריסים חשמליים, תריסי אור, צלונים חשמליים, מנועים ע"י שלט או ע"י מפסק, בקר לתריסים, חשמל חכם, גודל ומיקום לוחות חשמל – בבתים עבור האוכלוסיה הדתית יש צורך לדעת בשלבי הביצוע הראשוניים של הבנייה מהי הדרישה לשימוש בשעוני שבת עבור השימוש בתאורה, מזגנים, תריסים, שקעים, דוד חשמל ועוד...

מעטפת הבניין, חומרי בידוד וחומרי גמר

בחירת סוג הבידוד – אדקס או סוג אחר עבור גשרי קור, בלוקים – איטונג, בלוק שחור, פומיס זהב, סוג הטיח – טיח תרמי, מעטפת תרמית לכל הבית כגגון: פוליסטראן, פוליסטראן משוחל, שליכט מינראלי או אקרילי, גגות רעפים, מרזבים עבור גגות רעפים.

לצפייה בתרשים התהליך>

 

איזורי פעילות שלנו -בניית בתים פרטיים

בכל האזור המקיף את טבעון ועמק יזרעאל ברדיוס של 40 ק"מ ניתן למצוא בתים פרטיים שבנינו לתושבי הצפון והעמק, ולשמוע חוות דעת מלקוחותינו המרוצים. בין היישובים השונים ניתן למנות את: קריית טבעון, קיבוץ שער העמקים, קיבוץ רמת-יוחנן, כפר-מכבי, קיבוץ אפק, כפר-ביאליק, שדה-יעקב, כפר-יהושע, קיבוץ רמת-דוד, קיבוץ יפעת, קיבוץ דליה, קיבוץ רמת-השופט, קיבוץ משמר העמק, מושב היוגב, קיבוץ גן-שמואל, פרדס-חנה, בנימינה, זכרון –יעקב, מושב מרחביה, רמת ישי, נופית, יקנעם, קיבוץ עין-השופט. 
 
לשיחת היכרות  בטלפון או קביעת פגישה התקשרו ונשמח לשוחח: 04-9535373

 


 צור קשר
כתובת: הכלניות 7, קריית טבעון
פקס: 04-9533594